Pon, śr: 13:00 - 20:00
Wt, czw, pt: 8:00 - 15:00

Bonding

Piękne zęby to marzenie każdego z nas. Jednak często posiadanie naturalnie idealnego uzębienia nie jest z różnych przyczyn możliwe – zęby bywają nierówne, a niekiedy także kruszą się i doznają innych urazów mechanicznych. Odchylenia od obranego wzorca nie są wówczas drastyczne, mimo to przeszkadzają i nie pozwalają cieszyć się własnym uśmiechem. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi zabieg bondingu.

Co to jest bonding?

Bondingiem nazywa się niechirurgiczną, nieinwazyjną metodę rekonstrukcji zębów. Bonding nie tylko przywraca zębom ich odpowiedni kształt, ale również umożliwia pozbycie się przebarwień. Barwa stosowanego kompozytu jest odpowiednio dobierana do uzębienia pacjenta. Zabieg pozwala ponadto zredukować przerwy między zębami, w tym diastemę. Ważne jest, aby wszystkie zęby były zdrowe lub wyleczone, ponieważ bonding może być przeprowadzony wyłącznie na niezepsutym, niezmienionym próchnicowo uzębieniu. Tej procedury upiększającej nie zaleca się osobom, które mają problemy takie jak zgrzytanie zębami, czyli tzw. bruksizm.

Przed zabiegiem stomatolog dokładnie oczyszcza zęby. Następnie przy pomocy kwasu wytrawia je, po czym na zęby nakłada warstwowo kompozyt wykonany na bazie żywicy. Preparat zostaje utrwalony w świetle ultrafioletowym. W przypadku konieczności wykonania poprawek aplikowana jest kolejna warstwa. Zabieg może być przeprowadzony w ciągu jednej wizyty lub kilku, jeżeli istnieje konieczność rozłożenia go na etapy. Ponadto jest w pełni bezpieczny i nie powoduje dolegliwości bólowych, dlatego przed jego przeprowadzeniem nie są podawane środki znieczulające. Pozwala uzyskać ładny wygląd bez interwencji chirurgicznej i bez konieczności nakładania licówek.

Ile kosztuje bonding zębów?

Koszt zabiegu bondingu zębów oscyluje wokół kwoty rzędu 1000-1500 zł, jeżeli poddawane są mu wszystkie zęby. Rekonstrukcja pojedynczego zęba natomiast mieści się w standardowej cenie leczenia zachowawczego.

Skontaktuj się z nami

    Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu. Administratorem danych osobowych jest Centrum medyczne Bamed 81 z siedzibą przy ul. Podchorążych 53, 94-234 Łódź.

    Kontakt z nami: