W dzisiejszych czasach zabiegi stomatologiczne przeprowadzane są z wykorzystaniem znieczulenia. Jednak metody eliminowania odczuwanych dolegliwości bólowych uległy znaczącym zmianom na przestrzeni lat. Zastosowanie znieczulenia komputerowego pozwala nie tylko na uniknięcie dyskomfortu w czasie trwania zabiegu, ale także sama iniekcja jest w pełni bezbolesna.
Wyróżnia się trzy rodzaje znieczulenia komputerowego: przewodowe, nasiękowe i śródwięzadłowe. Każda metoda jest przeznaczona do innego rodzaju i miejsca leczenia. Różnią się one między sobą szybkością podawania preparatu i ciśnieniem, przy jakim jest przeprowadzane znieczulenie.
Znieczulenie u dentysty
Znieczulenie komputerowe u dentysty może być zastosowane zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. Jest bezpieczne dla najmłodszych i nie powoduje skutków ubocznych. Urządzenie przeznaczone do zaaplikowania znieczulenia kształtem przywodzi na myśl długopis podłączony przewodem do większej skrzynki. To właśnie ona, dzięki odpowiednim ustawieniom dobranym indywidualnie do wskazań i preferencji określonego pacjenta generuje właściwy typ znieczulenia.
Urządzenie aplikujące preparat znieczulający umożliwia niezwykle precyzyjne przeprowadzenie procedury. Pozwala trafić ze środkiem uśmierzającym dokładnie w to miejsce, które byłoby najbardziej narażone na ból. Taki zabieg znieczulający nie tylko nie jest bolesny, ale również nie zwiększa stresu pacjenta przed właściwym leczeniem. Dzięki odpowiednio zaprogramowanemu procesorowi maszyna dobiera prawidłowe ciśnienie podawania leku i kontroluje miejsce oraz czas aplikacji.
Leczenie zębów ze znieczuleniem
Znieczulenie komputerowe przeznaczone jest do leczenia wielu problemów dentystycznych. Sprawdza się doskonale podczas ekstrakcji zębów oraz leczenia kanałowego pod mikroskopem. Jest wskazane również podczas wszczepiania implantów zębowych i mocowania na nich koron, mostów oraz protez. Koszt znieczulenia jest niewysoki: mieści się w granicach kilkudziesięciu złotych. Przed podaniem znieczulenia należy poinformować lekarza o chorobach, przyjmowanych lekach oraz ciąży.