Pon, śr: 13:00 - 20:00
Wt, czw, pt: 8:00 - 15:00
Bamed 81 » Usługi stomatologiczne» Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Piękny uśmiech i równe, białe zęby stanowią marzenie niejednej osoby. Ten fakt nie powinien dziwić – stan uzębienia wpływa na ogólny wygląd twarzy, kształt żuchwy i dobre samopoczucie. Dzisiaj osiągnięcie tak znakomitych rezultatów możliwe jest dzięki technologii komputerowej, a dokładniej – cyfrowemu projektowaniu uśmiechu. Jest to prawdziwa innowacja w świecie stomatologii. Usprawnia proces leczenia, jak i komunikację lekarza z pacjentem, ponieważ oboje widzą, jakie zabiegi powinny zostać wykonane. Wizualizacja końcowego efektu pozwala na modyfikacje także w trakcie przeprowadzania procedur stomatologicznych.

Czym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu wykorzystuje odwzorowanie modeli trójwymiarowych, które pozwala na wizualizację nowego uśmiechu na aktualnym zdjęciu pacjenta. Trójwymiarowa fotografia pokazuje każdy – nawet najdrobniejszy – detal w nowym wyglądzie uzębienia.

Wykonane pacjentowi zdjęcia zostają poddane dogłębnej analizie komputerowej, która umożliwia wyznaczenie tak zwanych linii referencyjnych na twarzy pacjenta. Ważnym aspektem jest tutaj także sam moment rozmowy pacjenta ze stomatologiem. Lekarz bierze wówczas pod uwagę ekspresję i mimikę twarzy, co stanowi niezwykle istotne dopełnienie modelu komputerowego.

Wstępna analiza może trwać zaledwie godzinę. Po tym czasie możliwe jest uzyskanie informacji na temat docelowego wyglądu projektowanego uśmiechu. Następnie uzębienie pacjenta zostaje przeskanowane. Dalsze procedury obejmują trójwymiarowy wydruk modelu uzębienia, a dzięki temu – lepsze zwizualizowanie pacjentowi efektów. Każdy etap tworzenia projektu wiąże się ponadto z dokładnym zaplanowaniem kosztów leczenia.

Technologia cyfrowego projektowania uśmiechu pozwala na szybsze leczenie i lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dodatkowo w przeciwieństwie do standardowych metod, technologia ta także możliwość szybszej i efektywniejszej współpracy lekarza z pracownią protetyczną.

Skontaktuj się z nami

    Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu. Administratorem danych osobowych jest Centrum medyczne Bamed 81 z siedzibą przy ul. Podchorążych 53, 94-234 Łódź.

    Kontakt z nami: