Pon, śr: 13:00 - 20:00
Wt, czw, pt: 8:00 - 15:00
Bamed 81 » Usługi stomatologiczne» Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Dbałość o zęby od najmłodszych lat umożliwia zachowanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Niestety, nawet codziennea staraniadbałość o stan jamy ustnejjamę ustną poprzez szczotkowanie, nitkowanie i stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych nie jest w stanie zawsze ustrzec przed chorobami. Niewłaściwa dieta, picie kawy czy palenie papierosów odbijają się znacząco na kondycjistanie uzębienia. W związku z tym wiele osób ma do czynienia z kamieniem nazębnym, próchnicą czy problemami związanymi z głębiej położonymi częściami zęba. Wówczas niezbędne jest wprowadzenie leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej.

Stomatologia zachowawcza obejmuje przede wszystkim profilaktykę, a zatem niedopuszczenie do utraty uzębienia, które musiałoby zostać wówczas uzupełnione metodami protetycznymi. Wśród zabiegów profilaktycznych wyróżnia się leczenie nadwrażliwości, skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, a także piaskowanie – pozbywanie się przebarwień z powierzchni zębów. Ponadto w skład usług z zakresu stomatologii zachowawczej wchodzą również przeglądy uzębienia, lakowanie i lakierowanie oraz fluoryzacja zębów, niegdyś stosowana powszechnie wśród dzieci, dzisiaj – także przez osoby dorosłe.

Co to jest leczenie zachowawcze?

Oczyszczanie i wypełnianie ubytków powstałych w wyniku próchnicy to najpopularniejszy zabieg przeprowadzany w ramach stomatologii zachowawczej. Zwykle jest bezbolesny, jednak niekiedy zmiany są na tyle rozległe, że unerwiona część zęba daje dolegliwości bólowe – wtedy metodą iniekcji wprowadzane jest znieczulenie miejscowe.

Inną popularną metodą leczenia zachowawczego jest leczenie kanałowe, obecnie przeprowadzane pod mikroskopem. Kanały zębowe są oczyszczane i suszone, a kiedy już panują w nich sterylne warunki, stomatolog wypełnia je materiałem kompozytowym i odbudowuje ząb. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie dentystycznym w znieczuleniu miejscowym. Odpowiednie zaplanowanie zabiegu – w tym właściwa diagnostyka i przygotowanie pacjenta pozwala skrócić czas jego trwania.

Skontaktuj się z nami

    Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu. Administratorem danych osobowych jest Centrum medyczne Bamed 81 z siedzibą przy ul. Podchorążych 53, 94-234 Łódź.

    Kontakt z nami: